Čapek

Muzeum bratří Čapků obdrželo cenu Anděla pro lepší svět

04. 03. 2020

Děti ze Školičky základů umělecké práce z Malé Morávky při Galerii U Šťastných Bobtailů udělují významným lidem a institucím vysokého morálního kreditu a in memoriam také čestným osobnostem, jejichž smrt byla a je symbolem cti a statečnosti, ručně vyřezávané Anděly jako posly dobra a míru. Jedná se o dětskou mírovou cenu Anděl pro lepší svět. Takového Anděla proti válce udělily děti také in memoriam Josefu Čapkovi a Karlu Čapkovi.

Muzeum bratří Čapků obdrželo cenu Anděla pro lepší svět

V pondělí 9. září 2019 přijela do Muzea bratří Čapků Helena Vaculíková, galeristka od Šťastných Bobtailů a umělecká vedoucí školičky na Malé Morávce, aby nám Anděla pro lepší svět, již sto dvacátého osmého, za svoje svěřence předala.

Design ceny je na motiv Holubice míru od Josefa Čapka ztvárněn Akayennou Alvarado *2001 (Mexico). Anděl bude vystaven v Muzeu bratří Čapků symbolicky s výhledem na expozici Karla Čapka.

Ocenění z řad dětí nás velmi těší a jsme rádi, že jsme mohli tuto cenu společně se starostou obce Vladimírem Provazníkem převzít. Je potěšující, že již tak malé děti vnímají naši historii a uvědomují si důležitost takových osobností, jako jsou Karel a Josef Čapkovi.

Anděly obdrželi například Věra Čáslavská, Dana Zátopková, Armádní sportovní středisko Dukla, AČR a další. In memoriam pak například: T. G. Masaryk, Václav Havel, generál Jaroslav Klemeš, Jan Palach, občané Lidic a mnoho dalších.

Zdroj: V. Odrobiňáková, Muzeum bratří Čapků


Nahoru